Strona Główna
Organizacja placówki
Lokalizacja
Spacerkiem po przedszkolu
Kronika
Tak o nas piszą...
Aktualności
Kącik dla Rodziców
Zasady rekrutacji do przedszkola

e-mail:
sekretariat@pp36.resman.pl
 
Kronika Przedszkola

Przedszkole Nr 36 zostało powołane decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania w Rzeszowie Nr OIV - 0138/17/84 z dnia 30 kwietnia 1983 roku. Swoją działalność rozpoczęło 10 grudnia 1984 roku w okresie największego zapotrzebowania na miejsce w przedszkolu.

[STAŁE IMPREZY W PRZEDSZKOLU]    [TEATRZYKI]    [AKCJE]   
[KONKURSY PLASTYCZNE]    [WYCIECZKI]   
[NAJWAŻNIEJSZE WYDAŻENIA Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA]   

Stałe imprezy w przedszkolu

Pasowanie na przedszkolaka - przyjęcie maluszków do grona przedszkolaków. Ta uroczystość odbywa się w pierwszym półroczu. Dzieci prezentują rodzicom to czego nauczyły się w tak krótkim czasie.

Mikołaj - Co roku dzieci odwiedza oczekiwany Św. Mikołaj. Przynosi wiele prezentów, rozmawia z dziećmi, słucha śpiewanych przez nie piosenek oraz wierszy.

Wigilia - w tym jedynym, najpiekniejszym dniu w roku, wszyscy wszystkim składają życzenia, łamią się opłatkiem. Przy świątecznie nakrytych stołach spożywają wigilijny obiad.

Dzień Babci i Dziadzia - na stałe zagościł już w kalendarzu imprez przedszkolnych. Dzieci przygotowują dla zaproszonych gości piękny program artystyczny, wykonują upominki.

Dzień Rodzica - przedszkolaki zapraszają swoje Mamusie i Tatusiów. Pięknie prezentują się pokazując tańce, inscenizacje i piosenki. Na koniec wspólny poczęstunek oraz wręczanie Rodzicom własnoręcznie wykonanych upominków oraz... dużo, dużo buziaków.

Dzień Dziecka - w tym radosnym dniu organizowane są dla dzieci różnorodne konkursy, wspólne zabawy, dzieci dostają prezenty.

Piknik rodzinny - piknik odbywa się w naszym pięknym, zielonym ogrodzie. Wszyscy bawią się przy muzyce, jedzą pieczone kiełbaski, smakołyki. Oj jest bardzo wesoło.

Filharmonia - raz w miesiącu przyjeżdża do nas Filharmonia. na spotkaniach tych dzieci poznają instrumenty, słuchają utworów muzycznych, dowiadują się o życiu sławnych kompozytorów.

Pożegnanie starszaków - w tym dniu niejednemu "łza kręci się w oku". Starszaki żegnają się z przedszkolem prezentując zebranym rodzicom i młodszym kolegom cały dorobek - program artystyczny.Jeszcze tylko wspólne pamiątkowe zdjęcia, dyplomy, upominki a po wakacjach czeka już szkoła.
wstecz

Teatrzyki

Teatrzyki - które odwiedziły nasze przedszkole.

Treatr Lalki i Aktora "Kacperek":

  • "Paluszek"
  • "Jaś i Małgosia"
  • "Paweł i Gaweł"
  • "Przygody Zbója Madeja"
  • "Lisek Oszuścik"

Estrada Lubelska:

  • "Smaczki Kaczki Dziwaczki"

Scena propozycji:

  • "Przygody wróbelka Elemelka"
  • "Na ten Nowy Rok"

Teatrzyki sprawiają przedszkolakom dużo radości, dzieci mają możliwość spotkania się z ulubionymi bohaterami bajek.
wstecz

Akcje

Akcje - w których przedszkolaki brały udział:

"Góra grosza" - akcja ogólnopolska - 2001 r.

"Gala Piosenki Biesiadnej" - połączona z akcją "Komputer uczy i bawi" - dzieci z naszego przedszkola otrzymały 2 laptopy.

"Kolorowe znaki - bezpieczne przedszkolaki" - 2002 r.

"Bajeczka na zdrowie" - ogólnopolska akcja charytatywna.
wstecz

Konkursy plastyczne

"Rzeszów - moja mała ojczyzna" - udział brały starszaki - 2000 r. Dzieci z naszego przedszkola zdobyły główną nagrodę za wykonanie pracy "Ratusz"

"Cztery pory roku" - udział brały dzieci 5 i 6-letnie - 2001 r.

"Papierz w oczach dzieci" - pięcioro dzieci z naszego przedszkola otrzymało wyróżnienia i dyplomy, które ozdabiają wystrój naszego przedszkola.

"Uroki zimy" - międzyprzedszkolny konkurs plastyczny. Pomimo ogromnej ilości uczestników, troje naszych wychowanków otrzymało wyróżnienia.

Sieć sklepów "Świat Zabawek BRIO" zorganizował konkurs plastyczny "Wiosna 2002". Przygotowane przez dzieci prace brały udział w konkursie

"Bajki kolorem malowane" - międzyprzedszkolny konkurs plastyczny 2002 r. Praca dziecka z naszego przedszkola została nagrodzona.

"Sport to zdrowie" - międzyprzedszkolny konkurs plastyczny.

Nasze przedszkolaki zdobywały nagrody i wyróżnienia w tych konkursach.
wstecz

Wycieczki

Skansen w Kolbuszowej,

Łańcut,

Straż Pożarna,

do lasu w Głogowie,

Zabajka - stadnina koni,

Jasionka - lot śmigłowcem,

Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego.

"Muzeum Lalek" w Pilźnie.

Wycieczki te dla dzieci były źródłem niezapomnianych przeżyć, wzbogaciły ich wiadomości, dostarczyły wiele radości.
wstecz

Najważniejsze wydarzenia z życia przedszkola

1995 r. - w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie w związku z Dniem Dziecka odbyła się wystawa prac plastycznych dzieci naszego przedszkola. Wystawa ta cieszyła się dużą oglądalnością.

1999 r. - Konkurs "Od Przedszkola do Opola" w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Koncert miał rangę lokalnego wydarzenia kulturalnego. Chłopiec z naszego przedszkola zdobył I miejsce.

2000 r. - spotkanie starszaków z wiceprezydentem Rzeszowa w Ratuszu, wspólny poczęstunek zrobienie sobie z prezydentem pamiątkowego zdjęcia.

2001 r. - miedzyprzedszkolny "Turniej Aktora z Przedszkola" w WDK w Rzeszowie. Nasze dzieci otrzymały główną nagrodę w kategorii taniec. Zaprezentowały taniec góralski.

Do tradycji przedszkola należy wspólne wykonywanie stroików bożonarodzeniowych i wielkanocnych a następnie organizowanie kiermaszu i ich sprzedawanie.
wstecz

[powrót do góry]